Jakie są koszty przygotowalni opakowań kartonowych

Żyjemy w czasach internetu, nie wychodząc z domu, możemy przez internet zamówić wszystko. Obecnie powstaje coraz więcej sklepów internetowych, które przesyłają swoje produkty w opakowaniach kartonowych. Dla sklepów jest to wygodna forma, jednak wiąże się z kosztami.

Koszty przygotowalni opakowań kartonowych

Opakowania kartonowe mogą być różnej wielkości, dlatego koszt ich wytworzenia zależy, od wielkości jakiej potrzebujemy. Do przygotowania opakowania kartonowego o danych rozmiarach, potrzebny jest wykrojnik. Wykrojnik to inaczej matryca wycinająca jest narzędziem do cięcia kartonu, dzięki niemu otrzymujemy produkt o konkretnych rozmiarach i kształtach. Jeżeli potrzebujemy kilku opakowań kartonowych o różnych rozmiarach, musimy wykorzystać kilka wykrojników, ponieważ na każdy karton o innych rozmiarach potrzebny jest nowy wykrojnik. Mówiąc o koszcie przygotowania opakowania kartonowego, mamy na myśli zużycie noży do cięcia. Warto zwrócić uwagę, że w zależności od rozmiarów pudełka, zużycie będzie mniejsze lub większe, a to przekłada się na koszt wykorzystanych noży. Przykładowo koszt przygotowania niewielkiego kartonu np. na sprzęt AGD wyniesie około 300-400 złotych. Natomiast koszt przygotowania opakowania kartonowego np. na telewizor 40 cali wyniesie około 1000 złotych.
Pamiętajmy jednak, że jeden wykrojnik to nie jedno pudełko tylko wiele pudełek. Dlatego koszt zużycia noży zależy od ilości otrzymanych opakowań kartonowych. Podsumowując im większe pudło, tym większe zużycie noży, co daje większe koszty przygotowalni opakowania kartonowego.

Nadruk na opakowaniach kartonowych

Dodatkowo opakowania kartonowe mogą być opatrzone nadrukiem. Na jedną ze ścian opakowania kartonowego nanosi się konkretny wzór. Koszt takiego nadruku zależy od wielkości wzoru, co przekłada się na zużycie specjalnej kliszy fotopolimetowej. Przykładowo klisza o rozmiarach 10×20 cm to koszt około 100 złotych.

Firmy produkujące opakowania kartonowe mogą przygotować je, w konkretnych kształtach i rozmiarach, jakich potrzebuje klient. Koszt przygotowania opakowania kartonowego będzie zróżnicowany ze względu na jego rozmiar i nadruk oraz wielkość nadruku. Zaletą opakowań kartonowych jest ich lekkość, w zależności od rozmiaru, wytrzymałość oraz elastyczność.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *