Pakowanie przesyłek – najpotrzebniejsze rzeczy

Pakowanie przesyłek nie musi być wyzwaniem. Odpowiednie zabezpieczenie towaru w czasie transportu, a także dobrze zaplanowany proces pakowania, to duża oszczędność czasu oraz kłopotów związanych z reklamacjami. Oto najważniejsze rzeczy do prawidłowego i wygodnego pakowania przesyłek:

Opakowania kartonowe

opakowania kartonowe

Niezbędne w firmach sprzedających towary o dużych rozmiarach lub prowadzących sprzedaż hurtową. Opakowania kartonowe dostępne są w różnych wielkościach i kształtach, więc dopasowanie ich do przesyłanego towaru nie jest trudne. Najbardziej uniwersalne są kartony klapowe, jednak dla firm dbających o elegancję polecane są kartony fasonowe. Idealnie nadają się do wysyłania odzieży, butów, a także drobnego sprzętu RTV. Księgarnie internetowe powinny za to zaopatrzyć się w owijki na książki, dedykowane do pakowania książek, płyt, kalendarzy i notesów.

Koperty

koperty wysyłkowe

W sprzedaży wysyłkowej niezbędne są koperty kartonowe lub bąbelkowe. Pierwsze nie są zbyt pojemne, ale z powodzeniem zmieszczą książki oraz płaskie opakowania. Koperty bąbelkowe z kolei sprawdzają się przy transporcie rzeczy odpornych na zgniecenia. Dzięki folii są wodoodporne, więc nawet jeżeli wierzchnia warstwa ulegnie rozerwaniu, zawartość nie zostanie zniszczona. W biurze na pewno przydadzą się standardowe koperty do przesyłania faktur oraz samoprzylepne koperty foliowe do dokumentów adresowych i zwrotnych.

Taśmy pakowe

taśma pakowa

Pomagają sprawnie zamknąć oraz zabezpieczyć opakowania kartonowe. Ważne, aby były przeznaczone do wysyłek, ponieważ tylko takie są odporne na zerwanie w czasie transportu lub przekazywania paczek do sortowni. W przypadku wysyłania delikatnych towarów warto dodatkowo pomyśleć o etykietach z ostrzeżeniami. Zwykle są to graficzne, międzynarodowe znaki, lub krótkie hasła, jak UWAGA SZKŁO. Dla urozmaicenia przesyłek można wybrać taśmy pakowe w innych kolorach niż tradycyjny brąz, a nawet zamówić taśmy z logo firmy.

Materiały zabezpieczające przesyłki

folia bąbelkowa

W czasie transportu wiele przesyłek narażonych jest na działanie opadów atmosferycznych oraz zgniecenia. Przed szkodą uchronią nas dodatkowe materiały, które zwiększą bezpieczeństwo zawartości paczki. Kartonowe przekładki i narożniki ochronią kanty płaskich przedmiotów, a wypełnienie piankowe lub folia bąbelkowa pozwolą utrzymać zawartość paczki w jednym miejscu. Przesyłki wysyłane w dalekie podróże warto dodatkowo zabezpieczyć na zewnątrz folią stretch, która uchroni karton przed wilgocią. Podobną rolę pełnią także pokrowce na palety, które wykonane są z odpornego na zabrudzenia i rozerwanie materiału.

Zaklejarki ułatwiające i przyspieszające pakowanie

Jeżeli dzienna ilość przygotowywanych przesyłek nie przekracza kilkunastu lub kilkudziesięciu sztuk, do pracy wystarczy nam niewielki ręczny dyspenser taśmy pakowej, który wyposażony jest w ząbki do cięcia taśmy. Firmy specjalizujące się w wysyłkach internetowych mogą pomyśleć o rozbudowanej zaklejarce maszynowej. To duża inwestycja, ale zdecydowanie przyspieszy pakowanie przesyłek i zwiększy wydajność działu ekspedycji.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *