Wyposażenie biznesu: maszyny do piekarnii

Sprawnie funkcjonująca piekarnia to taka, w której dobry piekarz może liczyć na wsparcie sprzętu wysokiej jakości – tylko wtedy można liczyć na utrzymanie jakości bez straty w wydajności oraz bez generowania nadmiernych kosztów. Wśród najbardziej polecanych urządzeń należy wymienić:

Piece piekarskie

Wybór właściwego pieca jest najważniejszy. Podstawowym kryterium wyboru jest sposób dostarczania energii – w zależności od tego, czy w piekarni mamy dostęp do gazu, czy też do zasilania trójfazowego. Następnie powinniśmy oszacować oczekiwaną wydajność. Jeden piec może jednocześnie upiec do 16 blach pieczywa, jeśli jednak nastawiamy się na bieżący dopiek małych ilości, to bardziej ekonomicznie będzie wybrać model o mniejszej pojemności, np. mieszczący 4 blachy piec piekarniczy AT400 z nawilżaniem.

piec piekarski unox

Miksery/miesiarki do ciast ciężkich

Zanim jednak ciasto trafi do pieca, trzeba je odpowiednio przygotować. Idealnie byłoby móc to zrobić ręcznie, jednak wykorzystanie sprzętu znacznie skróci ten proces. Szczególnie jeśli będzie to miesiarka planetarna, wyposażona w wyjmowaną dzieżę o pojemności 10 litrów, albo mikser spiralny do ciast ciężkich, o pojemności nawet do 25 kg ciasta. Wyrobione już ciasto pomoże rozwałkować wałkowarka do ciasta.

mikser do ciast cięzkich

Krajalnice do pieczywa

Wielu klientów preferuje kupować pokrojone pieczywo. Abyśmy mogli im takie zaoferować niezbędne zakup krajalnicy do pieczywa – np. LOZAMET MKP.16.6. Umożliwi ona pokrojenie w ciągu godziny aż 150 bochenków chleba, na równe kromki o grubości 16 mm. Jeśli nie chcemy, aby krajalnica cały czas zajmowała nam przestrzeń, możemy wyposażyć ją w wózek do krajalnicy WK-1, dzięki jego wygodnym kółkom będziemy mogli łatwo i bezpiecznie przemieszczać krajalnicę.

krajalnica do chleba

Zmywarki kapturowe

Gdy dzień pracy dobiega końca, pora na dokładne umycie wszystkich narzędzi i naczyń używanych w procesie przygotowywania wypieków. Robienie tego ręcznie zabierze zdecydowanie zbyt dużo czasu, dlatego warto skorzystać np. ze zmywarki kapturowej z dozownikiem płynu myjącego. Dzięki cyklom mycia trwającym 2-3 minuty sprawnie umyjemy nawet naczynia o wysokości 420 mm, nie zużywając w trakcie jednego cyklu więcej niż 2,5 litra wody.

zmywarka do piekarni

Pozostałe akcesoria

Oprócz podstawowych urządzeń, jest też duża liczba tych mniej oczywistych, ale w wielu przypadkach bardzo przydatnych. Jeśli oprócz produkcji pieczywa jednocześnie je sprzedajemy, to część klientów może być zainteresowany świeżymi tostami – wtedy stosunkowo niedrogi toster przelotowy umożliwi szybkie przygotowanie opieczonego chleba. Tace pełne surowego lub już upieczonego chleba będzie można wygodnie przemieszczać wykorzystując do tego pojemny wózek transportowy ze stali nierdzewnej, wyposażony w blokadę pojemników GN i tac oraz 4 skrętne kółka z 2 hamulcami. Jeżeli w naszej firmie korzystamy również z ciasta mrożonego lub też charakter naszych wypieków jest taki, że powinniśmy je przechowywać w niskiej temperaturze, warto zainteresować się szafami chłodniczymi lub mroźniczymi. W obu przypadkach będziemy mogli skorzystać z funkcji automatycznego odszraniania, rozmrażania oraz odparowania skroplin.

Właściwa ekspozycja produktów

Jeśli zajmujemy się również sprzedażą detaliczną naszych produktów, to niezbędne będzie właściwe ich wyeksponowanie naszym klientom. Możemy tu skorzystać z modułów regałowych Tegometall, wyposażonych we wszystko, co potrzebne, by efektownie zaprezentować towar. Gdy mamy w ofercie słodkie wypieki, aby wydłużyć ich świeżość oraz zabezpieczyć je przed przeszkadzającymi w okresie letnim owadami, warto zainwestować w witrynę ekspozycyjną chłodniczą, umożliwiającą utrzymanie temperatur w zakresie od 2 do 10 stopni.

Rozliczanie sprzedaży

Maszyny do piekarni, to nie tylko kwestie przygotowania i ekspozycji wypieków. Jeśli sprzedajemy je klientom końcowym, to pamiętajmy też o konieczności rozliczenia sprzedaży. Niezbędna będzie do tego kasa fiskalna, na początek wystarczy popularny model Novitus Mała Plus, pod który w razie potrzeby możemy podłączyć czytnik kodów kreskowych, elektroniczną wagę kalkulacyjną, terminal płatniczy, a nawet szufladę na pieniądze.

kasa fiskalna novitus

Poświęćmy zatem kilka chwil, wybierając właściwe maszyny do piekarni, a z pewnością pozytywnie wpłynie to na łatwość, efektywność i wydajność naszej pracy w piekarni.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *